20 червня 2022 року – медуза: «Яндекс Маркет» та Ozon зайнялися паралельним імпортом


“Як з’ясував “Комерсант”, “Яндекс” створює окремий підрозділ для ввезення в Росію продукції в рамках паралельного імпорту (дозволяє без дозволу правовласника ввозити товар, продаж якого розпочався в інших країнах світу). На склади маркетплейсу компанії вже надійшли перші партії товарів іноземних брендів електроніки та побутової техніки, що пішли з Росії: посудомийних машин, духових шаф, варильних панелей і відеокарт. Яких саме брендів не уточнюється.

В Ozon також заявили про плани самостійно зайнятися постачанням паралельного імпорту, не виключивши, що в майбутньому на майданчику можуть з’явитися і товари люксових брендів, торгівля якими в колишніх умовах була неможлива: «Через суворі правила люксових брендів багато колекцій у Росії в принципі не продавалися, інші товари не були представлені на великих онлайн-платформ. Однак легалізована навесні процедура паралельного імпорту дозволяє уникнути подібних обмежень з боку брендів і, перш за все, силами продавців розширити такий асортимент»..

100-120 мільярдів доларів – прогнозований щорічний обсяг паралельного імпорту до РФ, за даними Центру стратегічних розробок.”

Джерело

чому товари іноземних компаній досі продаються в росії?
ДОКАЗ

21 червня 2022 року – економічна правда: У РФ легалізували імпорт товарів без дозволу правовласника


“Держдума РФ ухвалила законопроєкт, який передбачає легалізацію так званого паралельного імпорту, який дозволить імпортувати в Росію товари без дозволу правовласника.

За словами спікера нижньої палати парламенту В’ячеслава Володіна, законопроєкт “дозволить захистити російські компанії, які ввозять товари без дозволу правовласника, від можливої ​​цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності”.

При цьому, дія закону поширюється на раніше затверджений перелік товарів, які можна ввозити без дозволу правовласника.

У раніше затвердженому наказі Мінпромторгу РФ – список із понад 50 груп товарів: серед іншого, нафта, косметика, папір, одяг, телевізори, фотоапарати та автомашини.

Зокрема, у списку смартфони і техніка під брендами Apple, Asus, HP, Panasonic, Samsung, Nokia, Sony, Intel та інші.

Побутова техніка – Electrolux, Miele, Siemens, Dyson.

Ігрові приставки – X-Box, Play Station, Nintendo.

Також у переліку – автомобілі та запчастини для них: Tesla, Toyota, Land Rover, Jeep, Isuzu, Jaguar, Chrysler, Bentley, Mitsubishi, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Hummer, Rolls-Royce, Bugatti.

Двигуни та їх частини – Volvo, Hyundai, Nissan, Volkswagen.”

Джерело

У РФ легалізували імпорт товарів без дозволу правовласника
ДОКАЗ

28 червня 2022 року – медуза: Товари IKEA з’явилися на Wildberries


“Товари IKEA з’явилися на Wildberries, повідомляють РІА Новини та «Комерсант». На сайті торгового майданчика доступні меблі постільна білизна, м’які іграшки та товари для дому.

Як зазначає кореспондент «Комерсанта», ціни на маркетплейсі у кілька разів перевищують офіційну вартість товарів IKEA».

Раніше у Wildberries повідомляли, що почали отримувати заявки на продаж товарів від російських постачальників IKEA.”

Джерело

import 3 » підтримує війну Росії
ДОКАЗ